Logo Energeia Energienieuws
Email
Wachtwoord
Meer weten?
 
23 februari 2012

Voor u geselecteerd uit Energeia Energienieuws

Waalse PV-vermogen verdubbelde in 2011, maar Vlaanderen blijft zonniger

26 januari 2012
BRUSSEL (Energeia) - Einde 2011 was de Belgische pv-capaciteit toegenomen tot bijna 1.587 GW. De stijging was het sterkst in Wallonië, dat in één jaar tijd zijn PV-capaciteit meer dan verdubbelde. Toch liggen er in Vlaanderen vele malen meer fotovoltaïsche zonnepanelen dan in Wallonië en Brussel samen. "De Belgische zonnecapaciteit is goed voor een productie van circa 1.440 GWh", zegt Jo Neyens, de PV-specialist van Ode Vlaanderen. "Dat dekt ongeveer 1,8% van het verbruik."


(bron: Ode)

Vlaanderen zag zijn opgestelde vermogen stijgen met 519 MW, van 875 naar 1.394 MW. De groei is er vooral te danken aan de extra kleinschalige installaties, van minder dan 10 kW (+342 MW). Ze zijn nu goed voor 55% van het Vlaamse opgestelde PV-vermogen, tegen 14% voor installaties van 10 tot 250 kW en 31% voor nog grote zonnedaken. In Wallonië stond einde 2010 92 MW. Daar kwam in 2011 94 MW bij. Brussel groeide van 5,9 naar 6,6 MW.

"Een groot deel van de groei heeft te maken met de steunregelingen, die doorgaans op 1 januari veranderen . Dat zorgt elk jaar in december elk jaar voor een rush in december, in 2011 en vooral in Wallonië nog heftiger dan anders. Maar er zijn meer redenen", weet Neyens. "In Vlaanderen wonen veel meer mensen dan in Wallonië en ze zijn gemiddeld kapitaalkrachtiger. Het landschap is er ook meer open en vlak, dat opent meer mogelijkheden voor het opstellen van zonnepanelen. Daarom blijft Brussel in verhouding achter: het is wel dicht bebouwd, maar er staan veel appartementsblokken en huizen die ofwel in de schaduw van andere gebouwen liggen, met kleine, oude en moeilijk bereikbare daken. Maar de belangrijkste reden voor het grote verschil tussen Vlaanderen en Wallonië is dat het certificatensysteem in Wallonië pas in 2008 van start ging en in Vlaanderen al in 2006."

Internationaal doet België het niet slecht. "We behoren zeker tot de top-vijf. Duitsland telt ongetwijfeld meer PV-capaciteit per inwoner en Tsjechië ook, maar bijna onmiddellijk daarna komen wij."

Koen Mortelmans
k.mortelmans@energeia.be
Copyright©, Energeia, 2012

Dit nieuwsartikel is afkomstig uit Energeia Energienieuws, onze dagelijkse internet-nieuwskrant die toegankelijk is voor abonnees. De Energeia-nieuwsredactie brengt elke werkdag 12-15 kwalitatief hoogwaardige nieuwsartikelen. Ga voor een proefabonnement naar Aanmelden.

Deel dit bericht:
LinkedIn Twitter
05:28
Montel and Energeia - Dutch Energy Day 2012 RECS Market Meeting 2012 VrijhandelsOptiek Euroforum - De Markt voor Energie uit Afval en Biomassa Montel Online - Excel Data Feeder Recent B.V. - Milieufocus Lokale Duurzame Energiebedrijf 2012 @Energeia_Nieuws